Poland by Locals Logo

TOP 10 wycieczek i atrakcji Gdańsk

Najciekawsze wycieczki i atrakcje w Gdańsku

TOP 10 wycieczek w Gdańsku

Wybierasz się odkrywać polskie wybrzeże? Z pewnością podczas takiej podróży nie może zabraknąć Gdańska i jego okolic. Całe województwo pomorskie skrywa wiele perełek, a najważniejszą z nich jest Trójmiasto!

TOP 10 wycieczek na pomorzu gdańskim?

1. Odkryj Trójmiasto: Gdańsk, Sopot & Gdynia

Naszym zdaniem to najlepsza propozycja aktywności w regionie. Podczas jednej wycieczki odkryjesz trzy miasta: zabytkowy Gdańsk, uzdrowisko - Sopot oraz modernistyczną Gdynię.

Gdańsk ze swoją tysiącletnią historią zabierze Was w podróż od czasów średniowiecznego Zakonu Krzyżackiego, poprzez początki II wojny światowej, aż po obalenie komunizmu w Europie.

Sopot z kolei zachwyci spokojem nadmorskiego kurortu, gdzie piękne, piaszczyste plaże i stare, luksusowe wille tworzą niepowtarzalny klimat.

Na deser Gdynia, która ma do zaoferowania zarówno piękno przyrody, jak i niepowtarzalny modernistyczny charakter młodego, 90-letniego miasta, które wyrosło z morza i marzeń.

Zarezerwuj wycieczkę

b4d8b9ea2ea3

2. Esencja Starego i Głównego miasta Gdańsk

Program tej wycieczki, to prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni. Odkryjemy przed Tobą ponad tysiącletnią historię Gdańska. Podczas spaceru po Głównym Mieście i Starówce Gdańskiej poznasz zarówno główne atrakcje, jak i ciekawe fakty z życia dzisiejszych gdańszczan.

Obiecujemy, że nasza wycieczka nie będzie kolejną nudną przeprawą przez meandry historii. Przekazujemy esencję, wiedzę w pigułce w ciekawy i przystępny sposób. Zwiedzanie miasta może być jednocześnie zabawą i edukacją, jeśli jest prowadzone przez ludzi z pasją. Kochamy nasze miasto i chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.

Świetna opcja, gdy chcesz poznać Gdańsk, a nie masz dużo czasu. To jedna z najlepszych wycieczek, przedstawiająca Gdańsk w pigułce!

Zarezerwuj wycieczkę

f812a0ba254c

3. Wycieczka rowerowa po Gdańsku

Wiele osób mówi, że rower to najlepszy przyjaciel turysty! Pozwala odkryć więcej atrakcji w krótszym czasie, a także pozwala na odrobinę ruchu i rekreacji!

Jeśli czujesz, że trochę się rozleniwiłeś podczas drogi do Gdańska i chcesz wybrać się na aktywną wycieczkę, wybierz się na wycieczkę rowerową po Gdańsku.

W trzy godziny zwiedzisz jedne z najciekawszych dzielnic Gdańska. Główne Miasto, Stare Miasto, Stocznię Gdańską i Dolne Miasto. Usłyszysz fascynującą historię miasta, od średniowiecza po współczesną rewitalizację i kierunki rozwoju Gdańska.

Ta rowerowa wycieczka po Gdańsku w krótkim czasie wprowadzi Cię w istotę miasta i jego historię, tak abyś miał jeszcze czas na relaks w Gdańsku, w jednej z lokalnych kawiarni lub na plaży. To jest nasza topowa wycieczka po Gdańsku. Odwiedzającym Gdańsk podoba się, że dzięki rowerowej wycieczce po Gdańsku w jeden dzień mogą odkryć wszystkie uroki Gdańska.

Zarezerwuj wycieczkę

c7feabb9358c

4. Wycieczka na zamek w Malborku oraz Westerplatte

Jest to propozycja jednodniowej wycieczki startującej z Gdańska (Sopotu, czy Gdyni). Przeznaczona jest dla fanów średniowiecza lub po prostu dla tych, którzy chcą zobaczyć największy ceglany zamek w Europie! Oczywiście wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Odwiedzając północną Polskę nie sposób przegapić tej atrakcji!

Spacer po malborskim zamku – najważniejszym zamku krzyżackim to jedno z wyjątkowych przeżyć. Po wycieczce zabierzemy Cię na obiad do prawdziwej polskiej wsi, gdzie skosztujesz tradycyjnych polskich przysmaków w towarzystwie żuławskiej przyrody i historii mennonitów.

Na koniec odbędziemy sentymentalny spacer po Westerplatte, gdzie oficjalnie rozpoczęła się II Wojna Światowa. Usłyszycie historię poranka 1 września 1939 roku i poczujecie znaczenie słów „Nigdy więcej wojny”.

Zarezerwuj wycieczkę

56016f840a91

5. Sztutowo - śladami trudnej historii

To bardzo sentymentalna wycieczka, podczas której odwiedzimy jeden z nazistowskich obozów koncentracyjnych, które istniały na terenie Polski podczas II wojny światowej - Stutthof.

To podróż, której nigdy nie zapomnisz. Jednak nasz dzień na tym się nie skończy, gdyż zabierzemy Cię na piękną plażę w Stegnie, gdzie przed dalszą drogą wypijemy kawę lub się posilimy. W drodze powrotnej pokażemy Ci niezwykłą holenderską architekturę z początku XVII wieku.

Zarezerwuj wycieczkę

9a21db366a35

6. Gdańsk - historia Solidarności

Jak zapewne wiecie, obecny porządek geopolityczny w Europie został ukształtowany długo po II Wojnie Światowej. Podczas tej wycieczki poznacie heroiczną postawę pracowników Stoczni Gdańskiej oraz drogę Polski i Europy do demokracji, do wyzwolenia spod jarzma komunizmu. Usłyszycie fakty z życia Polaków w czasach PRL-u, zobaczycie miejsca, w których laureat Pokojowej Nagrody Nobla – Lech Wałęsa rozpalał naród do walki o lepsze jutro. Odwiedzicie Muzeum Solidarności i przespacerujecie się po terenie autentycznej Stoczni Gdańskiej tuż przed jej rewitalizacją.

Zarezerwuj wycieczkę

bfb2310d32cd

7. Wycieczka rowerowa Gdańsk - Sopot

Jeśli masz ochotę na aktywny czas nad Bałtykiem i przejechanie kilku kilometrów (35 km) na dwóch kółkach, poznając jednocześnie Gdańsk i Sopot, koniecznie wybierz się z nami na wycieczkę rowerową!

Czeka na Ciebie wiele atrakcji, a my wskażemy Ci najlepsze lokalne miejsca na trasie. Odkryjesz nasze miasto od środka, niczym jego mieszkaniec. Zobaczymy wszystko, co najważniejsze, a nawet więcej. Poznasz historię i piękne zakątki Starego Miasta w Gdańsku. Doskonała sieć ścieżek rowerowych w Gdańsku pozwoli nam sprawnie poruszać się po mieście. Na przejażdżce rowerowej odkryjemy nie tylko piękną architekturę Gdańska, ale także urokliwe sopockie plaże! Czas na rowerową przygodę!

Nasze nowe rowery trekkingowe idealnie nadają się na aktywne wycieczki rowerowe, a jeśli wybierasz się całą rodzina do Gdańska, to nie ma zmartwienia. Dla Twojego dziecka też znajdziemy rower, fotelik lub przyczepkę rowerową.

Zarezerwuj wycieczkę

6ad99d6c7601

8. Kulinarna wycieczka po polskich smakach w Gdańsku

Jeśli kochasz podróżować i odkrywać nowe miejsca poprzez lokalną kuchnię, ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie! Poznasz polskie przysmaki, takie jak pierogi czy specjalna polska zupa - żurek. Ale także spróbujesz polskiego fast foodu, który nie jest tak szybki w przygotowaniu. Oprócz kuchni znajdziecie tu wiele ciekawostek o Gdańsku! Na pewno nie zakończysz tej wycieczki głodny!

Zarezerwuj wycieczkę

6b754d9af010

9. Warsztaty bursztynnicze

Podczas tych 1-godzinnych warsztatów bursztynniczych będziesz mógł doświadczyć bursztynu wieloma zmysłami! Podczas pracy z bursztynem będziesz go dotykać, wąchać, a nawet smakować. Stworzysz własną, niepowtarzalną bursztynową pamiątkę z Gdańska. Od wybrania surowego kawałka bursztynu, poprzez pracę z nim przy użyciu profesjonalnych maszyn do obróbki bursztynu, po stworzenie własnego rękodzieła! Całość warsztatu i wykładu poprowadzi prawdziwy bursztynnik w swoim miejscu pracy. Poznasz historię bursztynu, nauczysz się odróżniać prawdziwy bursztyn od podróbki oraz dowiesz się wielu ciekawostek o bursztynie.

Zarezerwuj wycieczkę

8aa05dcd5666

10. Wycieczka śladem bursztynu w Gdańsku

To propozycja wycieczki po Gdańsku dla prawdziwych poszukiwaczy skarbów!

Podczas tej wycieczki Wasz lokalny przewodnik przedstawi Wam Bursztyn, zwany inaczej złotem Bałtyku. Ta podróż odkryje przed Wami historię tego niesamowitego kamienia, która sięga 40 milionów lat wstecz. Odwiedzimy nowoczesne Muzeum Bursztynu w zabytkowym Wielkim Młynie. Przespacerujemy się uliczką Mariacką, która słynie z największej liczby butików z bursztynową biżuterią w Gdańsku. A najbardziej ekscytujące jest to, że odwiedzimy autentyczną Starą Pracownię rzemieślnika, który od lat zajmuje się bursztynem, tworząc niepowtarzalne rękodzieło.

Zarezerwuj wycieczkę

e3b000d816c8

Istnieją nieskończone możliwości spędzania czasu na pomorzu gdańskim, ale z naszego doświadczenia, jako mieszkańców, uważamy, że TOP 10 gdańskich wycieczek, wymienionych powyżej to najlepszy wybór. Wśród tych ofert każdy znajdzie coś dla siebie. Historycznie, aktywnie, chilloutowo, smacznie, kreatywnie, nowatorsko, w mieście i na łonie natury. Wybierz jedną z wycieczek po Gdańsku i Pomorzu już dziś!

Wszystkie nasze wycieczki oferujemy dla gości indywidualnych oraz małych grup. Możemy zaproponować odbiór ze statku wycieczkowego, hotelu, czy lotniska lub dworca. Jesteśmy elastyczni i możemy dostosować nasze programy do Ciebie, jeśli masz własny pomysł na Gdańsk. Nasi przewodnicy z pasją wprowadzą Cię w najważniejsze nadmorskie atrakcje Gdańska i Pomorza.

Zapraszamy!