Trójmiasto ze względu na położenie pomiędzy zatoką a morenowymi wzgórzami parku krajobrazowego możemy zwiedzać także pod względem przyrodniczym. Dla miłośników natury mamy świetną wiadomość – lokalsi uwielbiają spędzać czas no wolnym powietrzu. Pokażemy Wam przepiękne krajobrazy rodem z górskich dolin, by następnie przemieścić się na strome nadmorskie klify. Poznajcie klimat trójmiasta i dajcie się porwać przygodzie.

INFO Czas trwania: 7,5 h / Minimalna liczba osób: 4
CENA
4-6 osób 170 zł/os.
7-10 osób 140 zł/os.
11 i więcej 120 zł/os.
W CENIE
Lunch z napojem Przewodnik
Transport  
MIEJSCE SPOTKANIA
 

Additional information

Ilość osób4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Rodzaj płatnościPłatność z góry, Przedpłata 20%
1

10:00 - Dworzec Gdańsk Oliwa

Naszą przyrodniczą wycieczkę rozpoczniemy w Parku Oliwskim, zapoznamy się z jego historią i obejdziemy go dookoła wchodząc również do palmiarni, żeby zobaczyć najwyższą palmę w Polsce. Jako, iż Park Oliwski jest częścią Opactwa Cysterskiego nie omieszkamy zwiedzić Katedry Oliwskiej gdzie wysłuchamy koncertu muzyki organowej. Następnie udamy się na Pachołek, najwyższy punkt widokowy w Trójmieście, skąd rozpościera się piękna panorama na całe miasto jak i Zatokę Gdańską.
2

12:30 - Sopockie lasy

Lasy Sopockie to jedna z najpiękniejszych części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Liczne morenowe wzgórza poprzecina głębokimi wąwozami i jarami, gęste lasy mieszane, czyste i zdrowe powietrze nadają temu miejscu Bieszczadzkiego klimatu. Liczne ścieżki piesze, rowerowe, konne sprawiają, że jest to miejsce gdzie duża część mieszkańców spędza wolne popołudnia.
3

14:00 - Lunch - Konsulat Dobrego Piwa

Zatrzymamy się na regenerację sił przed drugą częścią spaceru. Lokal prowadzony przez rodowitych Sopocian dla Sopocian. Z dala od tłumów turystów będziemy mogli się zrelaksować się przy niszowym piwku, pysznej kawie i zjeść oryginalne Panini.
4

15:00 Trasa Sopot - Gdynia Orłowo Klif - Gdynia Browar Port

Przepięknymi bulwarowymi alejkami przejdziemy wzdłuż morza do granicy z Gdynią. Tam będziemy kontynuować spacer plażą, aż dojdziemy do mola w Orłowie. Na zakończenie przepięknego dnia wespniemy się na klif gdzie przewodnik opowie o procesach erozyjnych a następnie zabierze Państwa do bunkrów ukrytych w rezerwacie Kępa Redłowska.
5

17:30 - Zakończenie trasy SKM Gdynia Orłowo